× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł

Szukasz zleceń ?
DODAJ OGŁOSZENIE

Firmy same się odezwą !

Dodaj Swoje ogłoszenie i otrzymuj zlecenia pracy online
Dodaj ogłoszenie

PROMOWANA

Kwota: 200

za: Tydzień

Dodana
2 miesiące temu

PROMOWANA

Kat: Zdalna - inne oferty

Kwota: 50

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

PROMOWANA

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 9 zl

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

PROMOWANA

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 10zl

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

PROMOWANA

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 1500zł

za: Sztukę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: Od 15 zl

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 0,20 zl

za: Sztukę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 350

za: Tydzień

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 10

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: O .30 gr

za: Sztukę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 12zl

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Zdalna - inne oferty

Kwota: 10

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 10 zl

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Chałupnictwo

Kwota: 10zl/g

za: Całość

Dodana
2 miesiące temu

Kat: Płatne ankiety

Kwota: 150

za: Godzinę

Dodana
2 miesiące temu


Dodaj ogłoszenie

Praca to nieodłączny element naszego życia – niektórzy z nas spędzają w niej nawet kilkanaście godzin dziennie. Szczególnie jeśli praca, którą wykonują, jest dla nich przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Wraz z rozwojem technologicznym powstało wiele nowych możliwości i miejsc pracy – o niektórych stanowiskach nie było słychać 30 lat temu, a teraz szturmem podbijają rynek i zapotrzebowanie na specjalistów w takich dziedzinach jest nadal bardzo duże. Kto by się spodziewał, że kiedyś „bloger” będzie faktycznym stanowiskiem? Kiedyś robiło się to hobbystycznie – dzisiaj można brać za to niemałe pieniądze, oczywiście w zależności od swoich umiejętności. Wyobraźcie sobie, że niektóre z tych niesamowitych zawodów, można wykonywać nawet w zaciszu swojego domu. Sprawdź rówież oferty pracy na Pracaonline.net

Praca w domu – niesamowita zaleta

Za oknem ulewa, wiatr prawie urywa głowę. Jedni spieszą w tym deszczu do pracy, zmagają się z tłokiem w autobusie, walczą z parasolkami i opóźnieniami pociągów. Wtedy ty wyciągasz się w łóżku, przykrywasz ciepłym kocem, parzysz ulubioną herbatę i… odpalasz komputer. To cała czynność, którą musisz wykonać w związku z rozpoczęciem pracy. Twoim miejscem pracy jest to, gdzie jest Internet. To to miejsce, gdzie możesz postawić swój komputer i pracować w pełnym skupieniu. Osoby, które wykonują podobne zawody nazywa się „cyfrowymi nomadami”, ze względu właśnie na swój charakter pracy. Dlatego właśnie praca w domu to niesamowita możliwość z której warto skorzystać, kiedy tylko nadarzy się taka okazja. Absolutnie nikt nie powinien się nad tym zastanawiać – praca online daje mnóstwo możliwości i wygody.

Zarabianie przez Internet – jak w ogóle zarabiać w ten sposób?

Opcji do zarabiania w Internecie jest bardzo dużo – niezależnie od tego, czy wszystko chcemy postawić właśnie na pracę w domu, czy chcemy sobie po prostu dorobić. Jeśli ktoś rzuca etat i postanawia pracować z innymi firmami, ale już na własnych warunkach, na pewno wie, że doskonale sprawdzają się takie zawody jak online ekspert, copywriter, wirtualna asystentka. Jeśli zależy nam jedynie na dorobieniu – każdego rodzaju praca chałupnicza może okazać się strzałem w dziesiątkę. I mówiąc „praca chałupnicza” mamy na myśli takiego rodzaju zagadnienia jak przepisywanie tekstów, płatne ankiety, wprowadzanie danych czy tester. Jak widać – zarabianie w Internecie może mieć wiele twarzy. To, co trzeba na siebie mieć to pomysł. Potem z uporem maniaka należy dążyć do realizacji postawionego sobie celu.

Czy praca przez Internet jest trudna?

Takiego rodzaju praca – zwana inaczej pracą zdalną – na początku może być pewną trudnością. Niektórzy mówią o tym, że spędza się w niej całe dnie i nigdy nie widać końca. Że nie ma wakacji, wolnego, długich weekendów. Że zawsze trzeba być pod telefonem, odpowiedzieć na maila, odpisać na komunikatorach i tak dalej. W rzeczywistości wiele zależy od odpowiedniej organizacji pracy – jeśli ktoś odpowiednio planuje swoje obowiązki, na pewno znajdzie czas na to, aby rozwijać się poza pracą, aby móc odpocząć, poczytać książkę, wyjść do ludzi czy obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Zawsze, w każdej dziedzinie życia najważniejsza jest organizacja. Czasami można napotkać pewne trudności, ale jeśli ktoś uprze się, że będzie pracował w tych i w tych godzinach, tak i tak – na pewno również uda mu się opanować wszystkie zadania, które ktoś przed nim postawi.

Jakie rodzaje pracy można wykonywać w domu?

W zasadzie wiele zależy od naszych predyspozycji, umiejętności, wykształcenia i wielu innych czynników. Zależy również od tego, ile czasu mamy zamiar na to poświęcić – czy będziemy godzić to z etatem, przejdziemy „na swoje” czy po prostu chcemy to traktować jako pracę dodatkową, dorywczą, która ma załatać pełną dziurę w naszym budżecie. Więc jakie zawody są obecnie najpopularniejsze?

 • Pomocnik w redakcji – obecnie nie potrzeba wyższego wykształcenia, aby pracować w redakcji. Nie musi być to koniecznie stanowisko dziennikarza (chociaż jeśli piszecie dobrze, to czemu nie?) - może to dotyczyć korekcji tekstów, robienia researchu, wstawiania tekstów na internetową platformę danej redakcji. Oczywiście, że dobrze byłoby mieć ten papierek, który potwierdza naszą wiedzę, ale w zupełności zorientowane kursy wystarczą. Pomocnik w redakcji ma szansę na zarobienie około 2000 miesięcznie, jeśli oczywiście się sprawdza i wyrabia podane przez przełożonego limity.
 • Copywriter / Content Creator – w większości będą to zamówienia na teksty, które uwzględniać będą wszystkie zasady SEO, które są niezbędne, aby strona w wyszukiwarce np. Google mogła się piąć ku górze. Ciężko mówić o zarobkach jednoznacznie, bo to zależy od ilości pracy włożonej np. od ilości znaków, ilości zleceń, ich typu i osobistych preferencji. To może być 5 zł za 1000 znaków, ale może być też 1,5 zł w przypadku tekstu zapleczowego. 15 zł za stronę lub 1000 zł za e-booka. Wszystko zależy od jakości zleceń, których się podejmujemy.
 • Tłumacz – dokumentów, treści na stronę, opisów produktów i wielu, wielu innych rzeczy. To dosyć opłacalna praca, jeśli tylko perfekcyjnie władacie językiem obcym i językiem ojczystym. Tylko to może nam zagwarantować znalezienie pracy w tym kierunku. Najlepiej, jeśli nasza wiedza, poparta jest odpowiednimi certyfikatami językowymi. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to wszystko waha się od ilości do tłumaczenia, a także tego z jakiego języka na jaki i w jakim terminie. Jeśli ktoś zleci ci proste tłumaczenie jednej strony A4 z języka angielskiego na polski – możesz liczyć na zarobek maksymalnie 30 zł. Jeśli będzie to język norweski, w trybie pilnym, kwota wzrasta czterokrotnie – do 120 zł.
 • Prowadzenie kont społecznościowych – wiele firm potrzebuje tego do swojego rozwoju, ale nie wszyscy mają na to czas. Są jednak osoby, które doskonale się na tym znają i są w stanie zajmować się odpowiednim prowadzeniem kanałów social media w Internecie. Wszystko rozbija się o tworzenie treści na dane profile społecznościowe, budowanie siatki stałych odbiorców, a nawet czasami – o budowanie siatki potencjalnych klientów. Nie wystarczy po prostu lubić czyichś postów, ale o tym z pewnością wiedzą specjaliści w tej dziedzinie. I mogą oni liczyć na zarobki rzędu 4000 zł, jeśli naprawdę robią tego dużo, często i skupiają na tym całą swoją uwagę. W najgorszym wypadku – będzie to około 1500 zł.
 • Blogowanie lub prowadzenie kanału na YouTube – umiesz pisać o tym, co cię interesuje i dzielić się swoją wiedzą? A może jesteś dobry w tworzeniu filmów? Zarówno bloger, jak i YouTuber może się z tego utrzymać. W przypadku pracy online na blogu można liczyć na zarobki rzędu 200-1000 zł za wpis. Chyba, że masz większe wzięcie, więcej czytelników i lepsze zasięgi – wtedy kwota jest znacznie większa. Jeśli prowadzisz kanał na YouTube – możesz liczyć na 200 zł za 100 tysięcy wyświetleń. Wiadomo jednak, że jeśli znajdzie się jakieś zlecenie – można liczyć na kwoty sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od popularności i poruszanych treści. Nie mniej jednak, jest to doskonały sposób na zarabianie pieniędzy przy stosunkowo niewielkim wkładzie własnym.
 • Korepetycje online – wiedzieliście, że to również sposób na zarobienie dosyć dobrej kwoty pieniędzy? Nie musicie w ogóle jeździć po dzieciach, a wszystko wytłumaczycie im za pośrednictwem Internetu. I możecie liczyć na kwoty od 30 do 60 zł za jedną lekcje – zazwyczaj jest to godzina lekcyjna. Prosty i dobry sposób na dorobienie do swojego budżetu, nie sądzicie? Szczególnie, jeśli naprawdę wasza wiedza pozwala na ogarnięcie wielu przedmiotów np. fizyki, matematyki i chemii. Wtedy macie jeszcze większe pole „do popisu”.
 • Wirtualna asystentka – to taka sama asystentka jak taka stacjonarna, która wszystko opanowuje w biurze. Pilnuje kalendarza, umawia spotkania, przekłada, załatwia i jest prawą ręką prezesa. Teraz jest możliwość, aby wszystko to realizować nawet nie wychodząc z domu. I taka wirtualna asystentka, jeśli decyduje się na pracę na cały etat, może liczyć na regularne wynagrodzenie jak na klasycznym stanowisku – wszystko zależy od profilu firmy i ilości obowiązków.
 • Prowadzenie sklepu internetowego – lub w ogóle organizacja sprzedaży wysyłkowej. Siedzi się w domu, nadzoruje się przez Internet jak co działa, a czasami wystarczy prowadzić swój interes za pomocą dropshippingu – przenosimy całą odpowiedzialność za wysyłkę na dostawcę. Hurtownia zewnętrzna, nad którą ktoś czuwa i z której rozsyłane są paczki. Nie trzeba mieć nawet lokalu. To nakład jedynie w stworzenie platformy ze sklepem, a także monitorowanie przesyłek, kontakt z klientem i kilka innych rzeczy. Wyobraźcie sobie, że za granicą ludzie zarabiają na tym naprawdę spore pieniądze. I nie mówimy o kwotach w tysiącach…
 • Księgowy online – tak, tak, nie przewidzieliście się. Wcale nie trzeba siedzieć w nagrzanym albo zimnym biurze, przekładać papierków z jednej kupki na drugą. Można zrobić to na spokojnie w zaciszu własnego mieszkania. Na swoich warunkach. Z pyszną kawą. Wystarczy tylko dostęp do odpowiednich programów, żeby możliwe było wykonywanie zleceń w tym zawodzie. Zaskoczeni?

To tylko nieliczne przykłady tego, co można robić pracując przez Internet. Jest oczywiście znacznie więcej propozycji – szczególnie, jeśli macie zamiar kompletnie przejść „na swoje” i porzucić pracę na etacie dla kogoś. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia – jeśli wiesz, że możesz pracować na danym stanowisku w pełni zdalnie, za pomocą Internetu, nie przyjeżdżać do biura i zarabiać na tym dobre pieniądze to… Czemu nie? Nawet grafik, programista i architekt może liczyć na zatrudnienie przez Internet. Wiedzieliście o tym?

Praca dorywcza w domu – co można robić dodatkowo, nie wychodząc ze swojego mieszkania?

Nie wszyscy mają tyle szczęścia, żeby zrezygnować z pracy na etacie na rzecz pracy online. Nie wszyscy bowiem mogliby poradzić sobie z nowymi technologiami. Czasami mamy po prostu słabiej płatną pracę, ale nie chcemy jej zmieniać – z różnych powodów – więc przydałby się jakiś inny sposób na dorobienie sobie do pensji. Może to być naprawdę wiele różnych rozwiązań, które na rynku pracy funkcjonują od wielu lat. Jak dorobić sobie do pensji? Jaką pracę dorywczą, chałupniczą, można wykonywać w domu?

 • Przepisywanie tekstów – prosty, bardzo szybki sposób na dorobienie do swojej pensji. Wystarczy przepisać tekst z dokumentów do edytora tekstowego w komputerze lub spisać tekst z nagrania. Zajmuje relatywnie niewiele czasu, a można znaleźć naprawdę sporo ciekawych propozycji pracy w tym zakresie.
 • Płatne ankiety – rejestruje się swojego maila, a następnie odpowiada na wysłane do nas ankiety. Dzięki temu można zasilić swoje konto w danej firmie, a następnie wypłacić sobie co jakiś czas określoną kwotę.
 • Wprowadzanie danych – dokumenty, Excel, baza danych i trochę wolnego czasu. Tyle wystarczy, żeby zająć się w firmie wprowadzaniem danych. Jest to dosyć opłacalne zadanie spośród wszystkich rodzajów pracy.
 • Składanie długopisów / składanie teczek – otrzymujemy towar po uzgodnieniu, a następnie zajmujemy się jego składaniem. Drugie rozwiązanie jest bardziej opłacalne niż pierwsze.
 • Tester – dostajesz produkt do testowania, a następnie piszesz opinie. Można również zalogować się na platformach partnerskich, wykonywać proste zadania jako tester / tajemniczy klient, zbierać punkty, które później wymienia się na pieniądze.
 • Oglądanie reklam – dostajecie linki do poszczególnych reklam, a następnie musicie je obejrzeć. W ten sposób wasze konto się doładowuje, a wy możecie potem wypłacić sobie swoje kwoty.
 • Marketing szeptany – chociaż zadanie z pozoru wydaje się proste, trzeba mieć o tym jakiekolwiek pojęcie, aby nie narobić problemów firmie, którą w taki sposób zamierzamy promować w Internecie. Marketing szeptany musi być prowadzony bardzo dokładnie i ostrożnie, z zachowaniem najważniejszych zasad. To nie są wielkie kwoty, ale jeśli uda się znaleźć kilku zleceniodawców – można dorzucić do budżetu kilkadziesiąt, dodatkowych, złotych.

Jest oczywiście więcej propozycji pracy dodatkowej przez Internet, którą można wykonywać, aby dorobić sobie do swojej regularnej pensji. To wielka wygoda – nie musieć jeździć w jakieś miejsce, aby odbyć kolejny etat. Wystarczy włączyć komputer i voila!

Praca przez Internet niesie za sobą czasem wielkie ryzyko

Praca przez Internet to nie zawsze jest pewnik. Nie możemy mieć żadnej pewności, że ogłoszenie na które trafiamy nie zostało napisane przez oszustów. Pocieszający jest fakt, o ile można go tak nazwać, że w prawdziwym życiu takie sytuacje również się zdarzają. Idziemy do firmy, której polityka opiera się na oszukiwaniu pracowników i niewolnictwie. To samo może zdarzyć się również w Internecie – ale są sytuacje, w których powinna nam się zapalić czerwona lampka, która sprawi, że uchronimy się przed tym, co złe i z niekorzyścią dla nas. Mowa o takich sytuacjach jak:

 • prośby o przesłanie skanu dowodu osobistego
 • wypełnienie formularza z numerem pesel
 • wpłacenie symbolicznej kwoty, żeby można było rozpocząć współpracę
 • konieczność zadzwonienia na jakiś numer
 • prośba o wysłanie SMS-a do autoryzacji
 • odbycie szkolenia w kierunku stanowiska, które płatne jest z góry

I można tak wymieniać, wymieniać i wymieniać. Jeśli tylko macie możliwość – sprawdzajcie wszystko dokładnie w Internecie. Jakie opinie ma firma, czy w ogóle mają na stronie podane pełne danie. Już sam serwis internetowy wiele zdradza o danym podmiocie. Czy na ich stronie są literówki? A może tekst brzmi tak nieskładnie, jakby tłumaczył to Google Translator? Nie idź tą drogą, bo nacięcie się na taką firmę może sporo kosztować. A tym, co zawsze najbardziej powinno zwracać uwagę to ogłoszenia w stylu „zarabiaj 10 000 zł w miesiąc robiąc jedynie jedną rzecz”. Nie, nie i jeszcze raz NIE.

Jak właściwie znaleźć tę pracę online? Co liczy się w zgłoszeniu przy zdobywaniu zlecenia?

Jest mnóstwo miejsc – serwisów – które udostępniają oferty pracy zdalnej. Jest też wiele stron internetowych, w której stricte można dorwać jakieś fajne zlecenie właśnie po to, żeby móc ją wykonać w domu. Czasami to pojedynczy, złoty strzał, a czasami może przerodzić się w stałą współpracę. Warto więc na nie zaglądać i przesiewać je, a także dążyć do tego, żeby dany pracodawca wybrał właśnie nas. I tu właśnie zaczynają się schody – jak to zrobić? Przecież może być kilkanaście osób, które sensownie piszą, mają ciekawe portfolio. I kluczem do wszystkiego może okazać się… CV i list motywacyjny. Naprawdę, będziecie potrzebowali w tym celu wykreowania odpowiednich dokumentów, które składa się nawet w klasycznej rekrutacji. Jak przechodzicie na pracę zdalną nie oznacza to wcale wyrzekania się wszystkiego, co tradycyjne. Nadal, żeby zdetronizować przeciwników w walce o zlecenia, takie dokumenty mogą przechylić szalę na waszą korzyść. Na czym skupić się w konstruowaniu Curriculum Vitae, które służyć ma zdobyciu pracy online?

Trochę inaczej wygląda CV kiedy poszukuje się pracy stacjonarnie, a inaczej, gdy w grę wchodzi praca przez Internet. W tym drugim przypadku muszą znaleźć się tam wszystkie wzmianki, które potwierdzają umiejętności pracy poza biurem osoby, która miałaby nam zlecenia dawać. To znaczy, że na wagę złota okazują się umiejętności:

 • współpracy z innymi członkami firmy, mimo tego, że nie przebywacie razem w firmie
 • obsługi konkretnych aplikacji i programów, które ułatwiają pracę zdalną
 • planowania pracy zdalnej – kiedy, gdzie i co. Warto podkreślić, że zawsze trzymasz terminy, mimo pracy w domu
 • pracy samodzielnej, bo przecież w domu sam sobie jesteś szefem i musisz się przypilnować, sam narzucić sobie tempo i wykazać się ogromną samodyscypliną

Jeśli już kiedyś pracowaliście zdalnie – powinniście umieścić w swoim CV wzmiankę o tym, że taka i taka praca miała właśnie charakter pracy przez Internet, czyli pracy zdalnej. Dzięki temu przyszły zleceniodawca będzie to miał na uwadze i jeśli będzie musiał wybierać między tobą, a kimś, kto nie ma takiego doświadczenia – doskonale wiemy kogo wybierze.

Nie zapominajcie też o NAJWAŻNIEJSZEJ rzeczy w przypadku wysyłania swojego zgłoszenia, aby dane zlecenie zdobyć, kiedy prowadzicie jeden z tych zawodów, w których można sobie podejrzeć wasze poprzednie projekty np. jesteście copywriterami, grafikami czy fotografami. Mowa oczywiście o portfolio. Zróbcie tak, aby było jak najbardziej czytelne i niech to nie będą linki do poszczególnych projektów. Co w sytuacji, gdy dana firma zamknie swoją stronę? Przepada wam portfolio. Najlepiej jest zrzucić całość strony i zapisać ją na swoim dysku lub na dysku Google, który można udostępnić każdemu. Dbajcie o rozszerzenia plików, aby każdy miał możliwość zajrzeć do waszych projektów i aby nieotwierający się plik nie przekreślił waszych szans w staraniach o pracę, bo to zawsze boli tak samo.

Praca w domu – nie tylko blaski, ale i cienie

Praca przez Internet, zdalna, ma wiele plusów o których już mówiliśmy – sam sobie jesteś szefem. Coś ma być zrobione, jest określony termin, ale czy będziesz robił to od 6 do 17, czy od 15 do 22 nie ma większego znaczenia. Liczy się efekt. Osoby, które pracują w domu są mniej zestresowane niż ich koledzy, którzy siedzą określoną liczbę godzin w biurze. Tak przynajmniej mówią badania. Ale praca zdalna nie jest pozbawiona wad – jak wszystko inne w świecie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że mierzyć będziemy się z komentarzami na temat tego, że „skoro siedzisz w domu to możesz...”. Wiele osób nadal nie rozumie, że to, że nie jeździ się do siedziby jakiejś firmy oznacza, że się po prostu leni. To może być dla niektórych denerwujące. Ponadto czasami okazuje się, że wzięło się na siebie dużo, terminy gonią, grafik był źle zaplanowany i trzeba siedzieć po nocach. Czasami naprawdę trudno wszystko ogarnąć. Ale pocieszenie jest jedno – w końcu wszyscy się przyzwyczają, planowanie pracy będzie łatwiejsze, a zlecenia, które ktoś nam da będą lepiej opłacalne nawet biorąc mniejszą ilość zleceń.

Praca dorywcza w domu też nie jest pozbawiona wad

Wiele osób twierdzi, że to dobre wyjście i owszem – jest takie. Wiemy przecież, że ma swoje zalety i to wcale niemało – doskonała dla osób, które nie mają jak biegać z etatu na etat. Niezbyt ciężka, raczej prosta do wykonania. Ale nie można zapominać, że ma również swoje wady. To nie jest rodzaj pracy, który można wykonywać w domu ZAMIAST regularnego etatu. Po prostu wynagrodzenie w pracy dodatkowej to raczej symboliczne kwoty, które zbierane w stylu „grosz do grosza” mogą nam trochę zasilić budżet domowy, ale na pewno nie pozwolą na wakacje, droższe ciuchy i zakup nowoczesnych gadżetów. Dodatkowo, tak jak pisaliśmy, istnieje spore ryzyko spotkania nieuczciwego pracodawcy. Całe szczęście wiecie już jak się przed nimi bronić i na co zwracać uwagę!

No to czy ta praca zdalna jest lepsza niż tradycyjna?

Wszystko zależy od osoby, która stoi przed takim wyborem. Dla kogoś, kto potrafi się sam dyscyplinować, ma dużo samozaparcia – jak najbardziej. Dla osoby, która potrzebuje nad sobą kogoś, kto będzie motywował do pracy i takiego, którego w domu wszystko rozprasza bo zawsze jest tam coś do zrobienia – nie polecamy tego rozwiązania. Możecie oczywiście popracować w ten sposób na próbę i zobaczyć, czy ta droga jest dla was odpowiednia. Wtedy powstaje przekonanie, graniczące z pewnością, że sprawdzicie się doskonale w pracy online, albo że ta cała praca zdalna i zarabianie przez Internet absolutnie nie jest dla was.

Mimo wszystko coraz więcej przenosi się do Internetu. Co i rusz pojawiają się nowe technologie, propozycje, pomysły i zapotrzebowanie na konkretny typ pracownika na nowo powstałym stanowisku. Nie można się więc kompletnie zamykać – ani na pracę dodatkową, ani na regularną pracę zdalną. Może to bowiem dać nam naprawdę wiele możliwości i znacznie więcej satysfakcji. A ponadto – trochę będziecie swoimi własnymi szefami. Nie bójcie się więc ryzykować – praca online może okazać się dla was strzałem w dziesiątkę. I pamiętajcie, że to co w Internecie, to najpewniejsza inwestycja – nie zapowiada się bowiem, żeby ten miał się kiedykolwiek skończyć. Mówi nam raczej „ja tu zawsze będę – nie bój się mnie, dam ci wiele możliwości rozwoju”. Może warto tego Internetu posłuchać?